02

Розвиток дитини: Як навчити дитину слухати і чути?

Розвиток дитини багато в чому залежить від її уміння слухати, а головне – чути, що Ви хочете до неї донести.

Це, безперечно, також стосується навчання дитини у школі та відвідування позашкільних занять (секцій, гуртків, тощо).

Вміння уважно слухати та сприймати інформацію є однією із найнеобхідніших навичок для успішної людини. Правильно використовуючи цей інструмент, людина зможе налагоджувати ефективні комунікації з іншими, і як наслідок її успішність та соціальний статус будуть рости вгору!

Отже, як навчити дитину слухати, а головне – чути те, що Ви кажете?

Поради батькам, які прагнуть навчити дитину слухати

У кожній сім’ї питанню виховання та розвитку дитини повинна приділятись особлива увага.

Тому, кожні турботливі батьки повинні знати як допомогти дитині опанувати навички активного слухання.

Пропонуємо Вашій увазі декілька порад, які допоможуть у цьому:

  1. Перед початком розмови оберіть спосіб для привернення уваги дитини. Психологи у таких випадках рекомендують спуститися до рівня дитини та встановити з нею зоровий контакт. Це дасть змогу дитині зрозуміти серйозність Ваших намірів.
  2. При спілкуванні з дитиною використовуйте прості та зрозумілі їй слова.
  3. Будьте стриманими. Надмірна емоційність може бути негативно сприйнята дитиною та інформація, яку Ви хотіли донести до неї не буде засвоєна.
  4. Під час розмови не зациклюйтесь лише на негативних моментах. Нагадайте дитині і про позитивні її сторони і заохочуйте їх.
  5. Поцікавтесь думкою та позицією дитини у ситуації, яка склалася. Це дасть Вам можливість краще зрозуміти її мотиви та прагнення.

Використовуючи ці поради для виховання дитини, Ви зможете налагодити з нею ефективну комунікацію, зберегти теплі стосунки та атмосферу взаєморозуміння в сім’ї.

Пам’ятайте, успіх та благополуччя дитини багато в чому залежить від Вас! Тому, навчивши її слухати інших ви зробите неоціненний вклад в розвиток дитини та її успішне майбутнє!