06
Ӧ

Чому трієчники успішніші за відмінників?

Все почалося з того, що в один момент стало зрозуміло, що те, що так довго говорили вчителі і батьки: “Добре вчись і буде все у тебе добре” з тріском розбилося об реалії життя. Причому остаточно це сталося тоді, коли вже навчався в МВА.

Якщо коротко, то шкільна медаль і дві вищі освіти стали скоріше не драйверами мого успіху, а майже його гальмом. В той же час, в моєму оточенні вже було багато заможних людей, справді розумних і освіченних, але у школі вони майже усі вчились так собі, і далеко не усі мали вищу освіту!

З іншої сторони, працюючи у висококонкурентному бізнесі і постійно маючи справу з наймом високооплачуваних співробітників, теж помічав, що як правило відбір проходили не меділсти, не володарі “червоних” дипломів, а звичайні вчорашні школярі і студенти. А відмінники, в основній своїй масі, дуже некомфортно почуваються в бізнес-середовищі і обирають менш оплачувані галузі бізнесу, державну службу…

Тобто, в житті відмінники, як соціальна група “всуху” програють трієчникам, за рідким виключенням. Не згодні?

Подивіться на свій клас, свою інститутську групу. Що там? Хіба не так? Відмінники програли свою гонку життя і задовільняються меншим.

Виникає питання: “Чому ж так?” Може знання, які дає освіта-не ті, не актуальні? Чи не ті люди навчають школярів та студентів? Чи не ті школярі стають студентами?

На мою думку, проблема є багатогранною і не має швидкого чи простого рішення. Але його потрібно шукати. І знаходити, що саме трієчникам допомагає ставати успішними і багатими, а що ж заважає відмінникам ставати не менш успішними.